Yaşlara Göre Ketojenik Diyet Tedavisi

Yaşlara Göre Ketojenik Diyet Tedavisi

Yaşlara Göre Ketojenik Diyet Tedavisi

A. Bebeklik Çağında Ketojenik Diyet

 

Ketojenik diyet günümüzde bebeklik çağında da kullanılabilen bir tedavidir. Bebekler henüz yiyeceklerle tanışmamıştır. Bu nedenle diyete uyum sağlanabilmesi ve olumlu etkilerinin görülmesi açısından en iyi dönemlerden biridir.

Bebeklerde ketojenik diyet tedavisinde hekiminiz farklı bir yönlendirme yapmadığı sürece anne sütü ile beslenme devam eder ve ketojenik toz tıbbi mama ile desteklenir.

 

B. Okul Öncesi Çocukluk Çağında Ketojenik Diyet

 

C. Okul Çağında Ketojenik Diyet

 

Okul çağındaki çocukların ders başarısını etkileyen faktörlerden biri de doğru beslenmedir. Ketojenik diyet tedavisi alan okul çağındaki çocukların tedavilerinin aksamaması için doktorunuz veya diyetisyeniniz ile görüşerek değişiklikler yapılabilir.

Ketojenik diyet çocuğunuza özel olarak uygulanan bir tedavidir. Tedavinin sürekliliği açısından okul ile sağlam bir iletişim kurulmalıdır. Çocuğunuzun; sizin sağladığınız yiyecekler dışında başka bir şey tüketmediğinden ve sağlamış olduğunuz yiyeceklerin tamamını tükettiğinden emin olmalısınız.

Okul kantinleri endişe uyandıran bir konudur. Okulla iletişiminizin yanı sıra çocuğunuzla olan iletişiminiz de burada önem kazanmaktadır. Ketojenik Diyet Tedavisi ile ilgili çocuğunuzun da bilgilendirilmesi ve sürece katılması bu anlamda fayda sağlayacaktır.

Unutmayalım ki; okulda da, ketojenik diyete uygun, farklı ve lezzetli yiyecekler yemek mümkündür.

 

D. Ergenlik ve Erken Erişkin Dönemde Ketojenik Diyet

E. Erişkin Dönemde Ketojenik Diyet